Четвер, 28.03.2024, 19:08

про штаб профілактики правопорушень

в   Піщанській  гімназії

1. Загальні положення
    1. Штаб профілактики правопорушень є органом, створеним при навчальному закладі для надання допомоги адміністрації навчального закладу з питань попередження правопорушень, бездоглядності, злочинності серед учнів та відповідного виховного впливу на них.
    2. Рішення про створення штабу профілактики правопорушень приймається педрадою гімназії та затверджується директором гімназії.
    3. Контроль за діяльністю штабу профілактики правопорушень здійснюють директор, заступник директора з виховної роботи, педагог- організатор , психолог, соціальний педагог.

1. Організація роботи
    1. Штаб профілактики правопорушень складається з 7-9 осіб. Для роботи в штабі профілактики правопорушень можуть залучатися: заступник директора з виховної роботи, педагог-організатор, шкільний психолог, член батьківського комітету, класні керівники, соціолог.
    2. Штаб профілактики правопорушень очолює заступник директора з виховної роботи.
    3. Засідання штабу профілактики правопорушень проводяться в міру необхідності, але не рідше 1 разу на квартал і оформляються протоколом, який веде секретар штабу.

1. Діяльність штабу профілактики правопорушень

здійснюється на принципах

• законності;
    • методів виховання і переконання;
    • систематичного інформування про роботу штабу профілактики правопорушень через  дошку оголошень;
    • неприпустимості приниження честі, гідності дітей, жорстокого поводження з ними.

1. Основні завдання штабу профілактики правопорушень
    1. Виявлення та усунення причин і умов, що сприяють вчиненню учнями правопорушень.
    2. Розроблення і здійснення заходів щодо забезпечення прав, свобод і законних інтересів дітей, запобігання вчиненню ними правопорушень, бездоглядності, здійснення контролю за виконанням цих заходів.

1. Порядок діяльності штабу профілактики правопорушень
    1. Штаб профілактики правопорушень приймає безпосередню участь у проведенні індивідуальної виховної роботи з неповнолітніми і батьками, які негативно впливають на поведінку дітей.
    2.  Спільно з працівниками  поліції та іншими представниками громадськості члени штабу профілактики правопорушень беруть участь у проведенні рейдів, чергуванні з метою контролю за поведінкою неповнолітніх у громадських місцях.
    3. Сприяє залученню неповнолітніх правопорушників до занять спортом, в гуртках, в клубах за інтересами, зайнятості в літній період.
    4. Ставить перед службою в справах неповнолітніх та кримінальною міліцією в справах неповнолітніх питання про взяття на облік неповнолітніх правопорушників і батьків, які негативно впливають на поведінку дітей, а також зняття таких осіб з обліку в зв’язку з виправленням .
    5. Штаб профілактики правопорушень вносить пропозиції обговорити поведінку учнів схильних до правопорушень, батьків, які негативно впливають на поведінку дітей, не виконують належним чином батьківських обов’язків, на засіданнях педрад навчального закладу.
    6. Здійснює постійний контроль за відвідуванням уроків учнями схильними до правопорушень, встановлення причин пропусків і проведення відповідної роботи по усуненню цих причин.
    7. Здійснює обстеження житлово-побутових умов проживання неповнолітніх даної категорії не рідше 2 раз на рік і складає відповідні акти.

1. Діловодство штабу профілактики правопорушень
    1. Діяльність штабу профілактики правопорушень здійснюється на основі плану, що складається на семестр.
    2. Штаб профілактики правопорушень
  1. забезпечує ведення обліку дітей наступних категорій:
  • дітей і підлітків всіх категорій (сиріт, під опікою, багатодітних сімей, неблагополучних сімей, дітей-інвалідів);
  • дітей, які стоять на внутрішньо шкільному обліку;
  • дітей, які знаходяться на обліку в службі у справах неповнолітніх, кримінальній  поліції у справах неповнолітніх;
  1. фіксує        проведену роботу з дітьми схильними до правопорушень та їх батьками;
  2. забезпечує дотримання механізму взаємоінформування між відділом освіти, службою в справах неповнолітніх,  щодо подання інформації про невідвідування навчання дітьми, особливо “групи ризику" та виниклі екстремальні ситуації з дітьми.
    1. Штаб профілактики правопорушень звітується про проведену роботу на засіданнях педрад навчального  закладу, бере участь у роботі батьківських зборів, де висвітлює питання роботи з дітьми “групи ризику”.

Категорія: Правовиховна робота | Додав: shasholko
Переглядів: 318 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0