Тема: Здоровий спосіб життя
Мета: з’ясувати складові здорового способу життя
Обладнання: інтерактивна дошка, проектор, таблиці, схеми
Тип уроку: інтерактивний: англійська+ біологія, урок-узагальнення знань
Форма уроку: ігрова з елементами тренінгу
Хід уроку:
o І. Актуалізація знань
1.Прочитай епіграф:
· «Здоров’я є найвищим багатством людини» – Гіппократ
· «Сп’яніння – добровільне божевілля» – Арістотель
· «Дев’ять десятих нашого щастя залежать від здоров’я» – Артур Шопенгауер
· «Мудрець буде швидше уникати хвороб, ніж вибиратиме засоби проти них» – Томас Мор
· «Ходьба і рух сприяють грі мозку і роботі думки» – Жан Жак Руссо
· «Горілка біла, але красить ніс та чорнить репутацію» – Антон Павлович Чехов
· «Наркоманія – це багаторічна насолода смертю» – Франсуа Моріак
· «Починаєш палити, щоб довести, що ти чоловік. Потім намагаєшся кинути палити, щоб довести, що ти чоловік»- Жорж Симеон.
· Здоров’я суди не по роках, а по зубах. Народна мудріст
· Держи голову в холоді, живіт в голоді, а ноги в теплі. Народна мудріст
· За обідом їж мало, а вечеряй ще менше, тому що здоров’я всього тіла кується в кузні нашого шлунку. М. де Сервантес
· • Тіло – багаж, який несеш усе життя. Чим він важчий, тим коротша подорож. Арнольд Глазгоу
· В здоровому тілі – здоровий дух. Народна мудрість.
· Добре здоров’я краще за найбільше багатство. Народна мудрість.
Давайте оберемо епіграф нашого уроку.
· «Людина народжується здоровою,
всі хвороби приходять до неї з їжею»
Гіппократ
2. Вправа «Обери настрій»
Сьогоднішній урок ми проведемо у вигляді тренінгу.
Оберіть свій настрій на початку уроку і в кінці. Домалюйте свій смайлик.
3.Правила роботи на уроці
Давайте складемо правила роботи, що будуть головними на уроці (українською і англійською).
1.Бути активними.
2.Слухати і чути.
3.Бути позитивними.
4.Не критикувати.
5.Говорити по черзі.
4.Проблемне питання:
Що означає бути здоровим? Від чого залежить здоров’я людини?
Коментар схеми
5.Завдання з поясненнями із таємної скриньки
1.Що за орган такий у людини,
Справа знаходиться він під грудьми.
Працює, щоб були здоровими ви,
Жири, вуглеводи, а також білки
Він накопичує нам залюбки.
Тоді виділяє старанно їх в кров
І починає спочатку все знов.
З крові вичищає усі речовини,
Що завжди отруйними є для людини.
І зараз мені ви скажете дзвінко,
Бо здогадались – це наша….. ( печінка).
2.Що то за орган такий у людини,
Їжу сприймає він кожної днини,
Дробить її, розтирає в порошок
І відправляє в кишечний мішок.
Він перетравлює і м'ясо, і дині
Ви здогадались – це….. (шлунок людини)
3.Хто невпинно кров качає,
Всюди кисень постачає?
Б'ється в тебе за реберцем
Працьовите, щире…(серце)
4.Фільтрувати кров та воду
Нам найбільша насолода!
Ми отруту впізнаємо
Та виводимо окремо.
У воді завжди, як рибки,
Невеличкі, круглі…(нирки)
5.В голові та у хребті
Маю владу я знайти.
Роздаю мільйон наказів
І керую всім одразу.
Хто тримає в тілі розум?..(мозок)
6.Мій портрет наводить жах
На піратських прапорах.
Бережу в своїх кістках
Я ваш найцінніший скарб.
Так, високий в мене жереб,
Я ж кулястий, гарний…(череп)
7.Завжди на когось він злий і сердитий,
Жовчю своєї до країв він налитий -
Рідиною гіркої такою особливою,
Вона нам потрібна, перетравлювати щоб
Суп і котлети, і вінегрет.
Словом, все те, що з'їли на обід! (жовчний міхур)
8.Цей орган має у собі частину, яка має довжину 12 пальців (кишечник)
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
6.Живемо не для того, щоб їсти. Ми є те, що ми їмо.
- Що ж ми є?
60 видів поживних речовин, у відсотках: 60% води,20% білків, 20% вуглеводів і ліпідів. Мінеральних речовин.
-Що ми п’ємо?
Що ми їмо?
Розповідь про воду, білки, вуглеводи, жири. Презентація
Робота зі схемою.
У яких продуктах міститься найбільше білків та незамінних амінокислот?
Продукт
|
Вміст на 100 грам білка
|
Кількість незамінних амінокислот
|
Яйце
|
33
|
100
|
Риба
|
61
|
100
|
Яловичина
|
29
|
100
|
Молоко коров’яче
|
23
|
100
|
Соя
|
29
|
100
|
Рис
|
7
|
62-66
|
Гречка
|
10-18
|
81-99
|
Кукурудза
|
7
|
47
|
Пшенична крупа
|
13
|
50
|
Пшеничне борошно
|
12
|
36
|
Правило тарілки
"Правило тарілки" - і є збалансоване харчування, яке дозволяє не набрати зайвих кілограмів.
Ідея цього правила в тому, що можна їсти все, що подобається, але, обов'язково поділивши тарілку при цьому на дві частини, а потім одну половину ще навпіл (вибирайте невелику тарілку, так мозок буде вважати, що з'їдена повна тарілка, але при цьому Ви зможете уникнути 100 зайвих калорій в день). Половина тарілки завжди повинна бути заповнена фруктами чи овочами. Одна чверть тарілки - білковою їжею, а інша - вуглеводної. Дотримуватися цей принцип харчування необхідно при кожному прийомі їжі.
7.Вітаміни. Тести на інтерактивній дошці.
8.Робота з малюнками
Які вітаміни є в даних продуктах?
9. Прочитай візитку продуктів і знайди шкідливі добавки
Картка. Дедалі частіше лікарі дають своїм пацієнтам категоричну рекомендацію – не вживати імпортних продуктів тому, що в них містяться небезпечні речовини – консерванти. Особливо вони небезпечні для дітей і алергіків. Мета консервантів – зберегти чи надати красивий колір продукту, запобігти його псуванню під час транспортування. Однак, Всесвітня організація охорони здоров’я і Всесвітня організація по боротьбі з раком стали бити на сполох.
Харчові добавки поділяються на кілька класів.
Е100 – Е182 барвники;
Е300 – Е399 антиокислювачі;
Е500 – Е599 емульгатори;
Е900 – Е999 проти пінні речовини;
Е200 – Е299 консерванти;
Е400 – Е499 стабілізатори;
Е600 – Е699 підсилювачі смаку;
Е1000 і більше підсолоджувачі.
Добавки – отрути: Е121 – барвник цитрусовий червоний;
Е123 – барвник амарант;
Е240 – консервант формальдегід.
Робота з етикетками
Додаткові запитання:
Чи можуть синтетичні вітаміни замінити овочі і фрукти? Чому?
Чи може людина тривалий час жити без м’яса, не завдаючи шкоди організму?
Чи шкодить здоров’ю вегетаріанство – споживання їжі лише рослинного походження?
Чи корисні для людини піст і голодування?
Що більше небезпечне для людини: недоїдання чи переїдання?
Населення Кавказу з давніх часів надавали перевагу овочам, фруктам і молочним продуктам, а не жирним м’ясним стравам. Чому? (жири для засвоєння організмом потребують більше кисню, а його в гірській місцевості не вистачає. Продукти з низьким вмістом жиру полегшують перевантаження організму, пов’язані з гірською хворобою)
(індивідуальна робота з картками)
Назвіть 5 продуктів, які корисні хворому на цингу;
Назвіть якомога більше прислів’їв, крилатих висловлювань про здоров’я;
У яких продуктах міститься вітамін В?;
Які особливості утворення вітаміну Д в організмі?;
Яка добова норма вітаміну С;
Яке захворювання викликає нестача вітаміну В?;
Чи можна дітям дотримуватися посту?;
Чому потрібно снідати?
Як розуміти вислів: сніданок з’їж сам, обідом поділися з товаришем, вечерю віддай ворогу?
ІІІ. Закріплення теми:
10.Що є чинниками здоров’я? Складання схеми
ІV.Підсумок уроку: смайлики
Зробіть висновок. Розпочніть його словами:
Урок був цікавим, тому, що….
На уроці я дізнався про…
Мені сподобалося на уроці…
Мій настрій був… (емоції смайлика)
|